BUZAĞI DESTEK ÖDEMELERİYLE İLGİLİ BİRLİK BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

BUZAĞI DESTEK ÖDEMELERİYLE İLGİLİ BİRLİK BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

2018’in ikinci dönem buzağı desteklerinin ne zaman ödeneceğine dair belirsizlik devam ederken, bu durum yetiştiricinin tepkisini çekiyor. Tarım ve Orman Bakanlığından konuyla ilgili bir açıklama yapılmazken, son günlerde sosyal medyada buzağı desteklerinin ödeneceğine dair gerçek olmayan paylaşımların yapılması beklenti içinde olan yetiştiriciyi de mağdur ediyor. 

 

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, buzağı desteklerinin ödeneceğine dair sosyal medyada paylaşılan ve kısa sürede yayılan iddialar üzerine bir açıklama yaptı. 

Kendisine ait sosyal medya hesabından bir açıklamada bulunan Keskin, şunları kaydetti: 

 

'BAKANLIK YETKİLİLERİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA ÖDENECEĞİNİ BİLDİRDİ' 

 

“Değerli Üreticilerimiz ve Süt Üretici Birliklerimiz; Sosyal Medyada 2018 yılı 2. dönem buzağı destekleme ödemelerinin bugün yapılacağı konusunda bilgiler paylaşılmaktadır. Bugün yatacak olan 2019 yılı Temmuz ve Ağustos aylarına ait çiğ süt destekleri olup, Bakanlık yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde buzağı destekleme ödemelerinin çalışmalarının henüz tamamlanmadığı önümüzdeki haftalarda tamamlanarak ödeme planlarının yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir. Sosyal Medyada yayınlanan ve hızla yayılan haberlere istinaden bu açıklamayı yapma gereği duydum” 

 

TARIMDANHABER

 

Okunma Sayısı : 417 - Ekleme Tarihi : 30.12.2019 06:37:49